עיסוי שוודי

עיסוי עם מטרות בריאותיות המשלב איכויות רגיעה והנאה

סגנונות המגע בעיסוי שוודי – דוגמאות להשפעות ותהליכי ריפוי משמעותיים

עיסוי שוודי - טפיחה

עיסוי שוודי היא שיטת העיסוי הפופולרית והאהובה גם על מטופלים וגם על מטפלים. מפגש עיסוי אולטימטיבי המשלב איכויות ריפוי והתמודדות עם בעיות ומצבים בריאותיים אקוטיים או מצטברים בשרירים, בשלד ובמפרקים.
כמו כן תהליך עיסוי זה נותן מענה למצבי סטרס, לחץ רגשי או חוסר שקט פנימי. לעיתים משולב העיסוי השוודי גם בתהליך עיסוי רפואי.
העיסוי השוודי מקובל ואף מומלץ ביותר גם כעיסוי חוויתי כאשר אינכם סובלים מבעייה רפואית או שרירית כל שהיא.
תהליך העיסוי השוודי מספק לכם הזדמנות לחוויה מעצימה של הירגעות טעינת מצברים פינוי מתחים, חסימות אנרגטיות ואחרות ושיפור תחושת ההרמוניה בתהליך החלמה משמעותי

אנו צמד מעסים בכירים מזמינים גם אתכם לחוויה זוגית עוצמתית ומרפאה. עיסוי זוגי בבית הלקוח. לבירורים והזמנות התקשרו אלינו בטלפון 052-8868993. נשמח לעמוד לשירותכם.

אנחנו מגיעים אליכם עם כל מה שנחוץ על מנת לאפשר לכם ליהנות יחד בו זמנית – מחוויה זוגית מיוחדת

עיסוי שוודי

עיסוי שוודי – מקורותיו ואיך הוא פועל.

חשוב להדגיש כי כמעסים בכירים אנו משלבים בכל טיפול וגם בעיסוי השוודי אלמנטים משיטות עיסוי וטיפול שונות וזאת בהתאם למצבו הייחודי של כל מטופל.

גם כאשר אנו מגיעים אל בני זוג אשר מרגישים כי הם נמצאים במצב דומה לעיתים במהלך הטיפול אנו "עולים" על נושאים שיש להתמודד אתם באלמנטים שאינם נחשבים לחלק מסורתי של העיסוי השוודי.

מקורו של העיסוי השוודי הוא בעבודתו של פר הנריק לינג – רופא ספורט שפעל בשוודיה עד 1839.

רופא הספורט ניסה תהליך ריפוי עצמי, של פגיעה מפרקית במרפק. על ידי שימוש בטפיחות מתוך מגמה "לעורר" במקום הפגוע, תהליך מואץ יותר של זרימה ופעילות פלסמטית והאצה של מחזור הדם.
תהליך עוררות זה גם אם הוא מקומי. משפיע על חילוף החומרים, הזרימות האנרגטיות, ומעודד תהליכי ריפוי טבעיים, של הגוף וחיזוק המערכת החיסונית.
שיטות עיסוי שונות מבוססות מקורות בתרבויות המזרח. השורשים ההיסטוריים של העיסוי השוודי מקורם בתרבות מערבית הדוגלת בתהליכי ריפוי באמצעות גישת מגע ישירה לאזור או המקום הפגוע ויפול בו.

התוצאה, גם של עיסוי בפגיעה מקומית, חורגת באופן משמעותי מאזור הפגיעה הספציפי. עיסויי שוודי מהווה מאין טיפול הוליסטי רב ממדי.

עיסוי שוודי לחץ

מטרות אופייניות לעיסוי השוודי

אלה הן מטרות כלליות ומצבים בהם עיסוי שוודי הוא יעיל ככלי טיפולי. רצוי לזכור כי עיסוי זה נועד גם לשם הנאה בלבד למי שאינו חש כל פגיעה מקומית או מצב בריאותי לקוי כל שהוא.

שרירים – שיקום וטיפול של רקמת שריר פגועה, הדבקויות הפאשיה העוטפת את השריר ורקמת השריר עצמה. מקווצת או תקועה.

שיפור טווח תנועה – כאשר השרירים רפויים ניתן להחזיר למפרקים טווחי תנועה חסומים וכואבים ולשפר את טווח התנועה הנוח.

עידוד זרימת הדם והפלסמה – זה הבסיס לתהליכי ניקוי רקמות השרירים ממצבורי רעלים, כתוצאה מפעילות אקוטית אחת או בתהליך מתמשך. תהליך בסיסי ומשמעותי.

תחושת הרוגע וההרמוניה הפנימית – תהליך העיסוי השוודי רצוף אלמנטים המעודדים הסרת חסימות אנרגטיות. התהליך מאפשר למטופל להתמסר ולהגיע לשלווה.
מטופלים רבים נרדמים במהלך הטיפול וזהו סימן מבורך לעומק ההירגעות. וההרמוניה שחוזרת אט אט לעטוף את המטופל.
מצב זה הוא תוצאה מהפחתה בנוכחותו של אחד ההורמונים האחראים לתחושת הלחץ, סטרס – קורטיזול. במרבית המקרים נדרש טיפול מלא (1.5 ש') על מנת למקסם את תחושת הרגיעה.

שיפור המערכת החיסונית – אנו יודעים כיום בבירור שהמערכת החיסונית מושפעת ישירות גם מקיומו של מצב הרמוני ומאוזן בכלל מערכות הגוף. העיסוי השוודי המלא משפר את המערכת החיסונית מעצם עידודם של תהליכי פינוי הרעלים, (ובכלל זה הפחתת הקורטיזול) ושיפור הזרימה הן של מחזור הדם והן של ערוצי האנרגיה.

עיסוי שווד - נענוע

טכניקות המגע המקובלות בעיסוי זה

נחזור ונדגיש כי אלו הן רק צורות המגע הבסיסיות וכאשר אתם מקבלים עיסוי שוודי ממעסה בכיר כמעט תמיד ישולבו בתהליך העיסוי אופני מגע נוספים שיתאימו לצרכים שלכם, מצבכם הספציפי.
יש המחלקים את הטכניקות המגע לחמש מאפיינים וישנם שמחלקים אותם ליותר. בכל מקרה מעסים בכירים משלבים את האלמנטים השונים בשלבי הטיפול השונים בהתאם לתחושה והזיהוי שלהם למצבו של כל מטופל.

מגע קל שניתן לדמותו לליטוף – לעיתים זה הוא מאין שלב מקדים וכללי לאזור מסוים לצד פיזור השמן על אותו אזור. במקרים רבים זהו מגע של כף יד מלאה.

עיסוי ממוקד לעומק – זהו אינו עיסוי רקמות עמוק אך המטרה היא להגיע אל הרקמות העמוקות יותר של מערכת השרירים הגידים והשלד. פה נעשה שימוש במספר אצבעות, ולעיתים אף באגרוף או מרפק של המטפל שיכול להפעיל לחץ נקודתי גדול יותר.

קרצוף, חיכוך – של כף היד הפתוחה, על שטח הפנים של העור. תנועה היא בכיוונים מנוגדים בין שתי כפות הידיים. באופן שמייצר חום ומעודד תנועה אנרגטית.

טפיחה או הקשה – פה מתאים המטפל את סגנון הטפיחה לאיבר הגוף ומצב השרירים. טפיחה במספר אצבעות, כף יד מלאה, צידי כף היד או קצות האצבעות וכו'. בתנועת ידיים מנוגדות או בשתי הידיים צמודות.

לחץ אגודלים – מיקוד יתר לאזורים פגועים וכניסה לשכבות שריר מקומיות עמוקות ומקומיות.

נענוע הרעדה – פעולה אחרונה המיועדת לפזר ולהחזיר את האיזונים בין האזורים השונים שטופלו.זהו שלב שבו פעמים רבות נופלת תרדמת רוגע על המטופל.

נזכיר כי מעסים בעלי ניסיון יתאימו את טכניקת המגע לצרכיו של המטופל ופעמים רבות ישלבו במהלך הטיפול אלמנטי מטכניקות טיפול ועיסוי אחרות.

אנו צמד מעסים בכירים מזמינים גם אתכם לחוויה זוגית עוצמתית ומרפאה. עיסוי שוודי זוגי בבית הלקוח. לבירורים והזמנות התקשרו אלינו בטלפון 052-8868993. נשמח לעמוד לשירותכם.

עיסוי שוודי בבית הלקוח
8:00-20:00
WhatsApp
אנחנו כאן עבורכם גם בווטסאפ!